marți, 29 iulie 2008

Mery e gata de plecare

Am găsit tool-ul lui pește. La moldoveanul de la piață, a ieșit și a admirat-o pe Mery... Am mai băut și o cafea în oraș cu Dorin (nooo, nu ăla, ce, v-ați prostit?!) și am dezbătut ultimele noutăți. Am mai vorbit şi la telefon (persoane importante, nu spui cine...), dar cel mai mult timp l-am rezervat “dotării” lui Mery, timp în care am închis telefonul. Mery după cum vedeți, este nerăbdătoare să o taie la drum.


Am repetat ca din abecedar inventarul. Nu cred că lipsește ceva esențial, dar, cu siguranță am uitat ceva care s-ar putea să fie esențial. Ha?! Eu sper să nu... Da’ Mery este a naibii de grea, și eu care am tot sperat că față de anul trecut... Nooo, nici pomeneală! Hai, poate câteva grame amărâte. Ehee, dar cele câteva grame o să tragă serios pe pante de categoria a IV-a... Noroc că mai și trebuie să cobor...din când în când. Și încă nu am pus bucata de slănină de Mălăncrav, slănină lată de o palmă, dar trebuie să gătesc ciupercile cu ceva, nu?! Și nici apa, nici sandviciurile, și nici pe mine nu m-am cocoțat în șea. Săraca Mery...

Deci, cum spune românul, ciao, și să ne vedem sănătoși...pe blog. Și, aveți grijă de Sighișoara...